Jeśli potrzebujesz kilku dni, aby odłączyć się od wszystkiego i wszystkich, ale twój budżet nie jest wystarczająco duży, aby wydać miesiąc na wakacje all-inclusive lub 5-gwiazdkowy rejs, czytaj dalej ten artykuł. Chcemy pokazać Wam wskazówki na tanie, ale niezapomniane wakacje.

Porady jak zaoszczędzić na wakacjach

Podróżowanie wiąże się z wydatkiem, ale nie musi być on wygórowany. Jeśli weźmiesz pod uwagę te wskazówki podczas organizowania wakacji, możesz sporo zaoszczędzić. Zwróć uwagę.

1. Porównuj ceny

Może myślisz, że nie możesz pojechać w miejsce, o którym marzysz od dawna, bo jest za drogie. Można zwlekać lub poświęcić sporo czasu na porównanie cen i promocji. Czasami dobre oferty pojawiają się, gdy najmniej się ich spodziewasz. Zapisanie się do newsletterów agencji, linii lotniczych i touroperatorów to dobre rozwiązanie, aby nie przegapić żadnej oferty.

2. Poszukaj alternatywnego transportu

Jeśli zdecydujesz się na podróż po Polsce, lub Europie, pociągi i autobusy są dobrą alternatywą. W wielu przypadkach są one tańsze niż lot, a także mogą pomóc uniknąć płacenia za dzień pobytu w hotelu, jeśli podróżujesz w nocy. Ale jeśli mimo wszystko wolisz samolot, to najlepiej kupić bilet na kilka miesięcy przed podróżą, może być znacznie taniej niż gdybyś zostawił go na kilka tygodni przed odlotem.

3. Wykonaj szczegółowy plan

Nie pozostawiaj niczego przypadkowi. Nie zapominaj, że aby cieszyć się tanimi wakacjami powinieneś zrobić szczegółowy research miejsc do odwiedzenia, cen noclegów czy jedzenia, tego co potrzebujesz do transportu itp. Przed wyjazdem na wycieczkę możesz poszukać tanich restauracji w miejscu docelowym lub sprawdzić, czy muzea, którymi jesteś zainteresowany, mają godziny darmowego wstępu. Jeśli wybierasz się nad Morze Bałtyckie, to wszystkie wspomniane informacje znajdziesz w https://dzwirzyno24.pl

4. Nie kupuj zbędnych pamiątek

To jeden z tych niepotrzebnych wydatków na podróże. Wszyscy uwielbiamy przywozić pamiątki z wakacji, ale jeśli nie możesz pozwolić sobie na nadmierne wydatki, zawsze możesz ograniczyć wydatki na pamiątki, lub znaleźć darmowe. Na przykład monetę z kraju, który odwiedziłeś, serwetkę z restauracji, w której jadłeś lub darmową pocztówka z centrum informacji turystycznej.