Szybki rozwój e-biznesów sprawił, że pojawiła się kolejna opcja związana z właśnie tą branżą e-commerce, która polega na tym, by nie trzymać ani nie wynajmować pomieszczeń do trzymania zapasów, które sprzedajesz na stronie internetowej. Jedną z tych opcji, która się pojawiła i jest bardzo polecana początkującym biznesmenom, którzy wkraczają, w ów rynek sprzedażowy jest, dropshipping. Na czym ów model sprzedażowy polega? I czym jest?

Dropshipping co to jest za model?

Dropshipping to model biznesowy, w którym rola właściciela owego sklepu sprowadza się tylko do prowadzenia tej strony/sklepu Internetowego i zbierania zamówień i nic więcej. Wszystkie inne ważne aspekty takie jak:

– Wysyłka do klienta zamawiającego towar

– Koszty związane z wysyłką

– Reklamacją czy gwarancją

Zajmuje się właśnie hurtownia, z którą podpisujesz umowę na model dropshipping. Najczęściej jest to duża hurtownia, która tym wszystkim zajmie się za Ciebie.

Wygląda to na pierwszy rzut oka bardzo kusząco zwłaszcza dla osób, które zaczynają ów interes i rozważa wejście w dropshipping, to:

– Niski próg wejścia w ów model.

– Ograniczenie obowiązków związanych z prowadzeniem sklepu.

– Wygodne prowadzenie sklepu z każdego miejsca na świecie.

Rzeczywiście są to zalety, które są warte uwagi, ale warto pamiętać jednak o tym, że niesie też ogromne wyzwania, które niesie za sobą ów model prowadzenia sklepu.

Jakie mogą być problemy ze związaną w tej branży i z tym modelem?

– Duża konkurencja, która poszła w tym kierunku.

– Mniejsza kontrola nad własnym biznesem.

– Niska marża a co za tym idzie? Mniejsze pieniądze.

Jednak na początek przygody z niskim kapitałem, warto zainwestować w ten model sprzedażowy, wypromować sklep, wówczas przejść na zwykły model prowadzenia e-sklepu, ponieważ koszty, jakie wyjdą, ze zwykłego modelu sprzedażowego są, o wiele wyższe niż w modelu dropshipping. Warto, więc zastanowić się nad wprowadzeniem tego modelu na sam początek do kilku miesięcy prowadzenia własnego interesu.